Nowa organizacja ruchu

18 września, 2012 by  
Filed under Aktualności, ORGANIZACJA RUCHU

Szanowni Mieszkańcy,

Na skrzyżowaniu ulic Niedźwiedziej i Wołodyjowskiego pojawiły się nowe znaki drogowe. Wskazują one na to, że Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Mokotów realizuje plan zmiany ruchu na naszych uliczkach na jednokierunkowy.

Można spodziewać się, że podobne zmiany dotyczyć będą kolejnych ulic: Skrzetuskiego, Wernyhory, Podbipięty, Kurpińskiego, Studenckiej i Wróblej.

Ponieważ jednokierunkowy ruch na ul. Wołodyjowskiego planowany jest w kierunku NS (północ-południe), należy spodziewać się, że ul. Skrzetuskiego ruch będzie w kierunku SN (w kierunku Al. Wilanowskiej), na ulicy Wernyhory ponownie NS (od Al. Wilanowskiej). Dalej ciężko to określić, ale będziemy informować.

Powyższe rozwiązanie niesie za sobą prawdopodobnie parkowanie wyłącznie po prawej stronie ciągu jezdnego.

Zamierzamy się również dowiedzieć, czy w planie organizacji ruchu Służew Niski, Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Mokotów reprezentowany przez Pana Arkadiusza Ciupała, podjął kroki zmierzające dla rozładowania ruchu wprowadzonego z Ursynowa w ulicę Niedźwiedzią.

Zapraszamy do zgłaszania opinii. To pomoże nam wyrobić wspólne stanowisko. Kliknij box “Leave a comment” w prawym górnym rogu informacji i wypowiedz się.

Comments

4 komentarze to “Nowa organizacja ruchu”

 1. TB on 25 września, 2012 10:49

  Dodatkowy zakaz parkowania po lewej stronie jezdni jednokierunkowej byłby idiotycznym pomysłem i na dodatek kompletnie nieuzasadnionym. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

 2. Alina Orłowska on 25 września, 2012 12:10

  Witam,
  Po pierwsze proponuję sprawdzić, czy przypadkiem sami nie proponowaliśmy takiego rozwiązania ( a może tylko rozmawialiśmy o tym). Ruch jednokierunkowy na małych uliczkach, jak nasze, jest w wielu miejscach w Warszawie, a funkcjonowanie tego systemu zależy od trafności rozwiązania ( ustalone kierunki jazdy ). Napewno na początku będzie to szok organizacyjny dla wielu wieloletnich mieszkańców okolicy, ale może sprawdzi się ten system. Dobrze byłoby mieć, jako Stowarzyszenie, jakiś wpływ na ewentualne zmiany i znać założenia wprowadzanych zmian. Tymczasem nie mówię NIE ani TAK na wprowadzane zmiany.
  pozdrawiam
  Alina Orłowska ul. Skrzetuskiego

  Moderator:
  Stowarzyszenie rozmawiało we własnym ograniczonym gronie oraz kilku mieszkańców niezrzeszonych, ale nie wypracowało spójnego stanowiska.

 3. K. Gleeson on 25 września, 2012 16:22

  wprowadzenie jednego kierunku wymusi koniecznosc “uzywania” ulic glownych, np. w przypadku zakazu wjazdu w ul. Wolod. z Niedzwiedziej (jadac z ‘dolu’ Al. wilanowskiej) bedzie trzeba dojezdzac do niej z ul. Pulawskiej i Wilanowskiej. Trudno mi teraz obmyslac rozne scenariusze dal poszczegolnych odcinkow ulic, ale mysle, ze takie ograniczenia spowoduja niepotrzebne trudnosci dla nas i ‘wypchna’ nas na wlasnie Pulawska, Wilanowska czy Walbrzyska, co do tej pory bylo do unikniecia…
  Nie bardzo rozumiem jak idea temu przyswieca. Bo na pewno sie Panstwo zgodzicie, ze byloby pare innych tematow, gdzie mozna by bylo cos usprawnic/naprawic na naszych lokalnych ulicach.

  Moderator:
  “Nie do końca. Osoby ze Skrzetuskiego pomiędzy Wilanowską i Niedźwiedzią, Aby dojechać do domu od Wilansowskiej, będą musiały odwiedzić sąsiadów z ulic Wernyhory oraz Niedźwiedziej.

 4. admin on 25 września, 2012 16:37

  Co do rozwiązania ja osobiście jako mieszkaniec mam wątpliwości.
  1. Ruch jednokierunkowy to przyspieszenie poruszania się obcych samochodów. Co się stanie jeśli dziecko czy pies wyjdźie zza samochodów tworzących szpaler wprost pod koła?
  2. Ruch jednokierunkowy to zmniejszenie liczby miejsc parkingowych. Będziemy wracać z pracy, a wzdłuż naszych posesji będą stały samochody z pobliskich biur, gabinetów stomatologicznych legalnych czy nie itd. I to przy założeniu, że porozumiemy się z sąsiadami z naprzeciwka.